15 Octombrie 2011 Orele 19-20 Aprinde o lumanare pentru ingerasi

Fie ca ai pierdut un copil inainte sau dupa nastere la cateva minute sau la varsta adulta, fie ca doar vrei sa sustii parintii care au pierdut un copil te astepteptam sambata 15 Octombrie 2011 ora 19 sa aprindem lumanari si sa ne rugam pentru sufletele nevinovate la Satu Mare in curtea Muzeului de Arta. Voi fi acolo cu tot sufletul si toata daruirea mea, in memoria fetitei mele Gabriela Catalina plecata din aceasta lume mult prea devreme si a milioanelor de ingeri care infrumuseteaza cerul … Zbor lin si multa lumina ingerasi iubiti
Locatii:
1. Botosani – Monumentul Eroilor (Cimitrul Pacea)
– Simona Bas – 0744-406.738 – E-mail: simona@organizatiaemma.ro

2. Brasov- Piata Sfatului( in fata Muzeului de Istorie)
– Corina Odolean – 0769-638.154 – E-mail: corinao@organizatiaemma.ro
– Liliana Stanciu– 0766-226.208 – E-mail: lilianas@organizatiaemma.ro
– Malina Dumitrescu – 0728-130.090

3. Bucuresti – Cercul Militar Naţional (Casa Armatei ),
– Nicoleta Nedelea Lazar– 0727-234.089 – E-mail: NicoletaC@organizatiaemma.ro
– Angela Vasile- angelav@organizatiaemma.ro

4. Buzau – Catedrala “Sfantul Sava de la Buzau”
– Luminita Radu – 0741-146.070 – E-mail: luminitab@organizatiaemma.ro

5. Cluj Napoca – Muzeul Etnografic al Transilvaniei situat pe strada Memorandumului nr 21
-Laura Trosan – 0744-246.180 – E-mail: laurat@organizatiaemma.ro

6. Dej – in curtea Bisericii Ortodoxe Sfintii Mihail si Gavril din str. Gutinului.
– Monica Muresan – 0744-616.216 – E-mail: monicam@organizatiaemma.ro

7. Hunedoara – Calan , in fata Casei de Cultura

– Valentina Gheorghe Melcea, E-mail: valentinamelcea@yahoo.com

8. Giurgiu – Teatrul Tudor Vianu (Valah)

– Marilena Perijoc – 0767 – 100.920 , – E-mail: marilena.perijoc@yahoo.com
– Madalina Breazu – 0721 – 206.006 – E-mail: ambrozia1978@yahoo.com

9. Iasi – Parcul Copou,la Lei(la Obelisc)
– Dorina Ciobanu – 0740-041.385 – E-mail: dorina@organizatiaemma.ro

10. Marghita- Cimitirul Ortodox
– Adina Orbai – E-mail: adinaorbai@yahoo.com

11 Oradea – Parcul copiilor din Rogerius
– Emilia Junc – 0745-901.274 – E-mail: gliga_emilia@yahoo.com

12. Piatra Neamt – Parcul Stefan cel Mare (sub balcon)

– Delia Gheorghies – E-mail: delia.deca@yahoo.com

13. Satu Mare – Curtea Muzeului de Arta Satu Mare, dinspre Biblioteca Judeteana spre statia de autobus de pe Cuza Voda
– Paula Por – 0745-145.173 – E-mail: paulap@organizatiaemma.ro

14. Sibiu – Biserica ortodoxa “Inaltarea Domnului” localizata pe Bdul. Mihai Viteazul
– Steluta Simona Marti – 0723-002.259 – E-mail: steluta@organizatiaemma.ro

15. Timisoara – Biserica “Sfanta Maria Regina Pacii” situata in parcul Doina, intre P-ta Balcescu si P-ta Maria
– Angela Serban – 0724-519.527 – E-mail: angela@organizatiaemma.ro

16. Tg Jiu- Catedrala din Piata Prefecturii
Elena Loredana Nimara – 0742 – 960.623, E-mail: elena@organizatiaemma.ro

17. Brescia – Italia – Biserica San Giacinto
– Luminita Craiu -E-mail: lumiromi@yahoo.it

18. Franta- Jossigny
– Camelia Fatis: E-mail: camelia@organizatiaemma.ro

19.Londra -La lacul de langa Bluewater Shopping Center, Greenhithe,Kent

-Veronica Mincu – 0044-752.681.9972 -E-mail: veronica@organizatiaemma.ro
– Loredana Munteanu – 0044-740.543.5766 – E-mail: loredana@organizatiaemma.ro

– Louise – 0044- 7530 .363.302

20. SUA – Hamilton, Ontario -Biserica Ortodoxa Romana Invierea Domnului (278 MacNab St. North, Hamilton, ON, L8L 1K4)
– Dorin Ginsca, Tel: ++1-905-529-1663, E-mail: dginsca@sympatico.ca

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply to Botosaniul Ortodox Cancel reply

Read previous post:
Prematuritatea o lupta continua …

Buna ziua! Numele meu este Colgiu Liliana si sunt mama unui baietel de 3 ani – Colgiu Sebastian, care a...

Close